lemia ne taisyklės,

o skonis

Vis dėlto vien išlavinto skonio neužteks, kad pavyktų sėkmingai iškepti gardų didkepsnį. Nei per sausą, nei per žalią, o tokį, kokį labiausiai mėgstate.

Kaip marinuoti didkepsni

Marinuoti didkepsnį profesionalūs kulinarai pataria pabarsčius grūstais juodaisiais pipirais ir įpylus šlakelį alyvuogių aliejaus. Kad mėsa būtų sultinga, ją sūdyti reikia tik kepant, - ir ne anksčiau. Kai kepsnys įgauna rudą spalvą ir apkepa, tada galima berti druskos. Jei didkepsnis marinuojamas iš anksto, druska „išsiurbia" sultis ir mėsa tampa sausa.

Iškepusį didkepsnį galima atpažinti pagal tai, kaip jis sukietėja aukštoje temperatūroje traukiantis baltymams.
Kiekvienai didkepsnio pusei apkepti įprastai užtenka iki penkių minučių, tik labai svarbu kepamos mėsos dažnai nevartyti.

Svarbu žinoti

Gaminant jautienos didkepsnį su krauju 2 centimetrų storio mėsos gabalą rekomenduojama kepti po maždaug pusantros minutės kiekvieną pusę, vidutiniškai žalią - po 2 minutes, o vidutiniškai iškepusio didkepsnio abiem pusėms prireiks po šiek tiek mažiau nei pustrečios minutės. Visiškai iškepto didkepsnio laikas kiekvienai pusei yra dar dvigubai ilgesnis - vienai pusei iškepti reikia skirti iki 5 minučių.

Atminkite

Jautienos didkepsnių marinavimas užtrunka apytiksliai dvi valandas – jiems užtenka mažiau laiko nei kitos rūšies mėsai. Pavyzdžiui, vištiena marinate turėtų būti brandinama apie 6 valandas, o kiaulieną galima palikti marinate visai nakčiai, kad ji suminkštėtų ir sugertų skonį. Ilgiausiai marinuojama ėriena ir veršiena – net iki 2 dienų.